Užijte si adventní čas 2018 v evropských městech ... bohatá nabídka adventních zájezdů

Aktuality
NEWS    _Užijte si adventní čas 2018 v evropských městech...

NEWS _Užijte si adventní čas 2018 v evropských městech...

 

Letošní adventní čas se nezadržitelně blíží a tak je nejvyšší čas k výběru adventního zájezdu.

Rakouský Salcburk v čase adventuADVENTNÍ ZÁJEZDY jsou v posledních letech velice populární. Umožňují vám nahlédnout do oslav adventu v jiných městech a poznat kulturní odlišnosti oslav tohoto adventního času v jiných zemích. Především však přináší možnost zapomenout na každodenní shon a relaxovat na nejrůznějších oslavách adventu.

Můžete se vydat do německých Drážďan a během festivalu štól zhlédnout několik set metrů dlouhý průvod s největší štólou na světě. Nebo můžete vyrazit do Vídně a navštívit nejznámnější vídeňský adventní trh na Radničním náměstí.  Zajímavá je určitě i slovenská Bratislava, maďarská Budapešť nebo polská města Wroclaw či Krakow apod.

Stejně tak se dá navštívit adventní Míšeň, vánoční Mariazell s průvodem čertů, rakouské město Vánoc Štýr, kde uvidíte největší betlém světa s více jak 700 figurami a také pohyblivý betlém s 300 figurami. Můžete navštívit i světový unikát Christkindl - vánoční poštovní úřad, odkud můžete poslat "nebeské pozdravy".

Nebo se můžete zajet podívat na Krampuslaufy. Že nevíte co to je? 

Krampuslauf – v podstatě běh čertů – je fantastická alpská tradice stará už více jak 500 let. Čerti běhají v Rakousku od poloviny listopadu do Tří králů. V průvodu můžete vidět nejrůznější čerty - například čerti lesní, koňští, čerti z bažin, skalní čerti a podobně. Jednotlivé skupiny, kterým se říká passy, mají zpravidla 8 – 30 členů. Většinu průvodu tvoří čerti – krampusové, ale mohou se objevit i perchty, tedy další čarodějné bytosti, vyjímečně i Mikuláš či andělé. Malým běhům předchází vždy několik obřích setkání se stovkami čertů. A jak vlastně vypadají krampusové – základem je vyřezávaná maska, mnohdy se dědí taková maska v rodinách po několik generací a tak má masky několik desítek let stáří. Je to jedna z nejsilnějších alpských tradic. Na masce jsou obří rohy. Nejtěžší masky váží až 30 kg. Jsou ale i nové masky a tak můžete narazit i na další styly masek typu fantazy či sci-fi ladění. Zbytek těla takto vyzdobených postav v průvodu pak pokrývají zvířecí kůže, zpravidla od masky až k patě. Nechybí obří hlomozící zvonec, drápy na ruce, koňské žíně na trestání hříšníků a odpadlíků. Krampus provozuje kromě rytmického poskakování i pouštění hrůzy na kolemjdoucí a obvykle i spousty ohnivých efektů. Jednotlivé skupiny (passy) mívají jednotnou image – kůži ve stejných barvách, podobné masky, nicméně každý další pass je ale jiný. Kromě to ho s sebou obvykle krampusáci táhnou hlavního ďábla na voze, ze kterého šlehají blesky – táhnou ho „hříšnící" nebo  ostatní krampusáci. Prostě velkolepá show, která se pak hodnotí a hlavně si ji všichni užívají. Tyto průvody naleznete ve vícero městech, oblíbený je zejména rakouský Schladming.

Na adventní zájezdy můžete vyrazit do RAKOUSKA, NĚMECKA, POLSKA, MAĎARSKA nebo i na SLOVENSKO. V nabídce jsou jak jednodenní zájezdy, tak i v poslední době tolik oblíbené vícedenní zájezdy, zpravidla s pobytem na 1-2 noci. Tyto vám umožní si lépe vychutnat adventní čas, můžete strávit na adventních trzích více času, navštívit nějakou tu kavárničku nebo hospůdku. Prostě si více užít tento zvláštní adventní čas, nehonit se tolik z jednoho místa na druhé a více tak poznat konkrétní formy oslav v dané zemi.

Nebo můžete vyrazit i do dalších měst v rámci Evropy a užít si prodloužené víkendy či pobyty v těchto překrásně vyzdobených a adventně naladěných metropolích. Můtete i vyrazit s leteckou dopravou a vyrazit do Vánočního Londýna, navštívit italské Milano v době adventu, na Advent v Amsterdamu, do Kodaně v době adventu či do vánoční Paříže a mnoha dalších míst.

Budete-li potřebovat pomoct s výběrem, určitě není problém - kontaktujte nás, napište e-mail apod. Rádi pomůžeme.