Turistická víza do Egypta od 1.5.2014 podraží

Aktuality
Turistická víza do Egypta - změna cen od 1.5.2014

Turistická víza do Egypta - změna cen od 1.5.2014

1.5.2014

Podle oznámení egyptského ministerstva cestovního ruchu dochází s účinností od 1.5.2014 ke zvýšení cen víz opravňujících k vstupu a pobytu na území Egypta (30-ti denní turistická víza).  Cena se zvyšuje ze současných 15 USD na nových 25 USB za osobu s vlastním pasem, tj. přibližně o 200 Kč na osobu.

Většina CK nabízí již při zakoupení zájezdu možnost dokoupení vyřízení víza přímo v České republice a kliet se pak nemusí o jeho vyřízení dále starat. Nutno podotknout, že cena za takto sjednané vízum je různá dle jednotlivých CK a "něco" zaplatíte navíc (cena cca 740 Kč). Při přímém vyřízení víza na letišti tak můžete ušetřit.

Dle našich zkušeností není žádný problém vyřídit vízum po příletu, ostatně tak je i příslušné vízum "stanoveno". Po příletu se tak postavíte bud do jedné fronty, kde vám pouze nalepí doklad o vízu (ti co si vízum zakoupili dopředu v ČR), anebo do druhé fronty, kde u okénka zaplatíte příslušný obnos (doporučujeme mít s sebou přesný obnos ať nemusíte peníze rozměňovat/vracet) a dostanete označení víza do příslušného pasu. Většinou ani nemusíte promluvit - :) doporučujeme pozdravit

V klidu tak můžete vybírat zájezdy do jednotlivých egyptských letovisek jako je Hurghada, Marsa Alam či Sharm El Sheikh

Několik tipů na egyptský pozdrav:  :)

  • Ahoj – salám aleikum
  • Dobrý den – sabáh al-chajr
  • Dobrý večer – misa al-khér