Letecké zájezdy pro seniory - program Senioři 55+

Aktuality
Výhodné zájezdy pro Seniory 55+

Výhodné zájezdy pro Seniory 55+

20.8.2015

Program dovolená pro seniory 55+Dotované zájezdy a pobyty pro seniory 55+

Program pro seniory s označením SENIOŘI 55+ je dotační projekt Evropské unie a jednotlivých regionálních vlád zemí zapojených do programu, jehož hlavním cílem je občanům EU starším 55 let více zpřístupnit nabídku aktivní dovolené ve vybraných evropských destinacích. Většina dotovaných zájezdů pro seniory 55+ se organizuje v jarních a podzimních termínech. Tyto termíny jsou pro poznávání jednotlivých krajin i příjemnější než letní horka i s ohledem na věkovou strukturu klientů. Některé destinace však umožňují uvedený program čerpat celoročně a tím se stává tato nabídka i lukrativní v letních měsících.

Ve svém počátku se tyto programy vytvářely pro španělské destinace, v současné době se do tohoto programu pro seniory 55+ zapojuje stále více zemí a konkrétních hotelů.

Novinkou jsou od roku 2015 zájezdy s podobným zaměřením programu do dalších zemí, resp. i mimo vlastní území Evropské unie (například pro Spojené arabské emiráty, Tunisko, Srí Lanku, Maltu apod.)

Dovolená pro seniory 55+Využijte náš vyhledávač zájezdů pro Seniory 55+

Španělsko a španělské ostrovy

 

 

Itálie a italské ostrovy

 

 

Řecko a řecké ostrovy

Portugalsko a portugalské ostrovy

Další destinace

 

 

Česká republika a Slovensko - jedná se o pobyty s vlastní dopravou

Náš TIP: pokud nemůžete nalézt zájezd z programu Senioři 55+, který by vám vyhovoval, kontaktujte nás e-mailem a my vám rádi pomůžeme s výběrem, či zodpovíme potřebné dotazy.

Při pořizování takového zájezdu z programu senioři 55+ je však nutné vědět několik podstatných věcí. Především je nutné si uvědomit, že program pro seniory 55+ jsou ve své podstatě zvýhodněné balíčky služeb, tyto se většinou vztahují na konkrétní destinaci, nikoliv na konkrétní hotel či hotelový komplex. Konkrétní hotel vybírá zahraniční pořadatel (incomingová agentura) a klientům je jeho konkrétní jméno většinou oznámeno v pokynech cca týden před odletem na zájezd. I v takovém případě však vždy musí být dodržen minimální definovaný standard hotelu v nabídce, zejména kvalita ubytování (počet hvězdiček), vzdálenost od pláže apod. V některých konkrétních případech jsou konkrétní hotely garantovány, takže klient (kupující zájezd) bude ubytován v tom konkrétním hotelu, který si vybere. Tyto informace jsou vždy uváděny v jednotlivých podmínkách zájezdu, případně vám je sdělí naši pracovníci.

V jednotlivých destinací pořádá dotované zájezdy z programu senioři 55+ více tzv. touroperátorů. I z toho důvodu můžete v nabídce nalézt několik shodných variant zájezdu s programu senioři 55+. Každý z těchto touroperátorů má "zakoupen" určitý kontingent zájezdů a proto když je vyprodáno u jednoho, můžou se nalézt volná místa u jiného touroperátora. Vždy se při konečném výběru pro vás snažíme porovnat nabídky ode všech tak, aby výsledek pro vás byl nejpřijatelnější.

Zpravidla je podmínkou účasti a využití daného programu účast minimálně 1 seniora (tj. osoby přesahující věk 55 let) a nemusí být tedy vybírán tzv. příplatek za neseniora. Častý jsou také případy využívání přistýlek pro pobyt vnoučat v rámci programu pro seniory 55+. Opětovně platě, že tyto informace jsou vždy uváděny v jednotlivých podmínkách zájezdu, případně vám je sdělí naši pracovníci.

Náš TIP: Pokud chcete cestovat a využít slevněných zájezdů a pobytů je možné u některých cestovních kanceláří využít jejich individuálně nastavovaných seniorských slev. V případě leteckých last-minutových zájezdů v okrajových termínech letní sezóny (květen-červen, září-říjen), je možné totiž i u last-minute cen zájezdů dosáhnout cenově výhodných nabídek zájezdů a přitom využít turisticky klidnější období v dané destinaci.

Proto případně neváhejte a využijte i naši bohatou nabídku last-minute zájezdů. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte - rádi vám pomůžeme s výběrem.