Dovolená Albatros cena od 9990 Kč

Albatros, Řecko, Řecko ostrovy, Ithaka, 5.6.2017, Bez stravy
Albatros
LM
Termín:
5.6. – 15.6.2017
Změnit termín
Délka:11 dní
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:114912772
9 990 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Ubytování
Penzion ALBATROS leží 250 m od nábřeží na místě s užasným výhledem na moře a celé Vathi. Studia pro 2–3 osoby jsou vybavena kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, klimatizací v ceně zájezdu, wi-fi připojením zdarma, trezorem a balkónem/terasou. Téměř z celého ubytování je výhled na moře. Možnost zapůjčení kola za 500 Kč/pobyt. Objednávku je nutné provést při objednání zájezdu, nejpozději do 31. 3. 2017.
Jednolůžkové studio + 350 Kč/noc.
Možnost dokoupení stravování: večeře 400 Kč/noc, polopenze 550 Kč/noc. Vzhledem k výhodnosti platby v eurech doporučujeme objednat a zaplatit stravování až na místě pobytu.
Vzdálenost z letiště: Kefalonie (letiště) - Ithaka (Vathi) 35 km + 45-75 min lodí.
Letovisko
Hlavním městem ostrova je Vathi rozkládající se podél břehu hlubokého zálivu, který je obklopen kopci. Malebnost města a jeho okolí je nejlépe patrná z některé z vyhlídek, kterými je ostrov posetý. Nedaleko pevniny je ostrůvek Lazaretto. V samotném městě můžete navštívit malé Archeologické muzeum, kde jsou k vidění nálezy z mykénského období. V sousedním domě sídlí knihovna soustřeďující se na vydání Homérova díla. Mimo jiné vlastní také vzácné japonské vydání z roku 1600.
Vzdálenost z letiště: Kefalonie (letiště) - Ithaka (Vathi) 35 km + 40 min lodí.
Ostrov
Řecký ostrov Ithaka proslavil především Homérův epos o králi Odysseovi, hrdinovi z Trojské války. S rozlohou 92 km2 je pátým největším ostrovem Jónského souostroví ležící ve stejnojmenném moři. Díky absenci letiště sem nepronikl turistický ruch. Ithaka si tak stále uchovává svůj typicky řecký ráz. Na Ithace nenajdete žádná přeplněná turistická letoviska u moře a velké hotelové komplexy. Místo nich pobřeží lemují upravené rodinné penziony s tradiční gastronomií. Není tu zbytečný spěch, shon a nervozita. Můžete si užívat pohodovou a klidnou dovolenou. Značnou měrou se na tváři dnešní Ithaky podílejí hlavně její přátelští a vstřícní obyvatelé. Ithaka je plná krásných a zajímavých míst jak ve vnitrozemí, tak na pobřeží, ke kterým se mnohdy dostanete jen po prašných cestách. Každý si zde najde svou oblíbenou pláž, kde je možnost vykoupat se v křišťálově čisté vodě. Úzká úžina (pouze 600 m) a hluboký záliv Molos rozdělují ostrov na severní a jižní část. Na první pohled dominují Ithace její skalnaté vysoké kopce. Ve středu severní části ostrova se v pohoří Nirito nachází 809 metrů vysoký vrchol, který je nejvyšší na ostrově. Díky bohatým srážkám v zimním období je většina území hustě zalesněná. Archeologická naleziště spojená s Homérovými příběhy, krásné rybářské vesničky a pláže dělají tento ostrov velmi zajímavým.
Vzdálenost z letiště: Kefalonie (letiště) - Ithaka 35 km + 40 min lodí
Cena zahrnuje
Letištní a bezpečnostní taxy, Doprava, Pojištění
Svozová místa
Jablonec nad Nisou, Liberec, Hodkovice nad Mohelkou, Turnov, Mladá Boleslav, Jilemnice, Vrchlabí, Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, Kolín, Český Brod, Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Bílina, Most, Louny, Litoměřice, Roudnice nad Labem, Mělník, České Budějovice, Písek, Příbram, Tábor, Benešov
Pořadatelem tohoto zájezdu je Melissa Travel s.r.o., IČ 25409786. <1> VŠECHNY ZÁJEZDY POŘÁDANÉ TOUTO CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ (Melissa Travel) U NÁS ZAKOUPÍTE VŽDY ZA STEJNÉ CENY A VE STEJNÉM SYSTÉMU SLEV, BONUSŮ A VÝHOD, JAKO KDYBY BYL ZAKOUPEN PŘÍMO U POŘÁDAJÍCÍ CESTOVNÍ KANCELÁŘE. <2> K CENĚ ZÁJEZDU SI NIKDY NIC NEPŘIDÁVÁME, NAOPAK VÁM POMŮŽEME VYHLEDAT TU NEJLEPŠÍ NABÍDKU Z TISÍCŮ NABÍDEK CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ. <3> K PRODEJI ZÁJEZDŮ TÉTO CESTOVNÍ KANCELÁŘE A JEJÍCH PRODUKTŮ JSME OPRÁVNĚNI JAKO AUTORIZOVANÍ PRODEJCI CESTOVNÍ KANCELÁŘE.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...
CK