Dovolená - Perla na Dunaji, elegantní Budapešť - cena od 4 290 Kč

Nabídka zájezdů - pobyty u moře, na horách, wellness i plavby
Select country and destination
Rozšířené hledání
Perla na Dunaji, elegantní Budapešť - Maďarsko

Perla na Dunaji, elegantní Budapešť starstar

Perla na Dunaji, elegantní Budapešť
Doprava:
autobus
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Snídaně

1. den: odjezd v ranních hodinách. Budapešť – zastávka na návrší Gélert s krásnou vyhlídkou na Budapešť. Poté návštěva, prohlídka a nákupy v secesní Velké tržnici s mnoha stánky, ve kterých voní klobásky, langoše, ale i ovoce, zelenina a paprika. Procházka živou Peští, ulicí Váci, bazilika sv. Štěpána. Malá okružní jízda městem – Andrássyho třída, Opera, náměstí Hrdinů s památníkem milénia, hrad Vajdahunyad s parkem. Nakonec nás čeká relaxace v Széchenyiho lázních, jsou to nejznámější lázně, kde vyvěrají nejteplejší prameny. Ubytování.

2. den: po snídani pěší procházka Budínem po královské čtvrti se dvěma významnými památkami – královskou rezidencí a Matyášovým chrámem. Kouzelná je také vyhlídka z Rybářské bašty na dunajské korzo a protilehlý Parlament. Odpoledne dokončení prohlídky Pešti, posezení v cukrárně nebo v restauraci. V pozdním odpoledni fakultativně projížďka lodí po Dunaji na Margaretin ostrov, kde si vystoupíme a projdeme se po ostrově. Návrat lodí do přístavu, volno k procházce večerní Budapeští nebo posezení v csárdě.

3. den: odjezd do romantické oblasti Dunajského ohybu. Zastávka v Szentendre – procházka romantickým městečkem, které inspirovalo mnoho umělců. Visegrád – zde si prohlédneme bývalou luxusní královskou rezidenci uherského krále Matyáše. Autobusem pojedeme dále podél Dunaje do posvátné Ostřihomi. Zde navštívíme největší katedrálu v zemi, kde je pohřben i první maďarský král. Odjezd přes Slovensko do ČR. Návrat ve večerních hodinách.

V ceně: doprava lux. bus, 2x ubytování se snídaní ve 2 lůžkových pokojích, průvodce

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.