Letecké zájezdy k moři pro seniory 55+, Dotované pobyty 50+

Dovolená pro seniory - Dotované zájezdy 50+ a pobyty pro seniory 55+

Program dovolená pro seniory 55+

Program pro seniory s označením SENIOŘI 55+ je dotační projekt Evropské unie a jednotlivých regionálních vlád zemí zapojených do programu, jehož hlavním cílem je občanům EU starším 55 let více zpřístupnit nabídku aktivní dovolené ve vybraných evropských destinacích. Většina dotovaných zájezdů pro seniory 55+ se organizuje v jarních a podzimních termínech. Tyto termíny jsou pro poznávání jednotlivých krajin i příjemnější než letní horka i s ohledem na věkovou strukturu klientů. Některé destinace však umožňují uvedený program čerpat celoročně a tím se stává tato nabídka i lukrativní v letních měsících.

Podmínkou účasti na těchto programech je ubytování alespoň jednoho seniora ve věku 55 a více let v pokoji. Doprovodná osoba již zpravidla nemusí splňovat tuto věkovou hranici. Bližší informace naleznete vždy v konkrétním popisu zájezdu, případně vám tyto informace sdělí a ověří naši operátoři.

Ve svém počátku se tyto programy vytvářely pro španělské destinace, v současné době se do tohoto programu pro seniory 55+ zapojuje stále více zemí a konkrétních hotelů. Podle podobných pravidel jsou v poslední době organizovány i programy Senior 55+ i mimo vlastní území Evropské unie (například pro Spojené arabské emiráty, Tunisko, Srí Lanku, Thajsko apod.)

Od roku 2016 se nově připravují i programy Dotované pobyty 50+ se sníženou úrovní věkové hranice na 50 let.

Kompletní nabídka zájezdů pro seniory 

Tato nabídka zahrnuje jak běžné autobusové zájezdy pro seniory (se zvýhodněním pro seniory), tak i lukrativní pobyty s vlastní dopravou či letecké zájezdy z programů Senioři 55+ a Dotované pobyty 50+.

NABÍDKA POBYTOVÝCH ZÁJEZDŮ PRO SENIORY 

LETECKÉ POBYTOVÉ ZÁJEZDY PRO SENIORY       AUTOBUSOVÉ POBYTOVÉ ZÁJEZDY PRO SENIORY

POBYTOVÉ ZAJEZDY PRO SENIORY S VLASTNÍ DOPRAVOU

Dotované letecké zájezdy a pobyty pro seniory 55+ a 50+

Senioři 55+ /letecké zájezdy/ Španělsko a španělské Baleárské a Kanárské ostrovy

ŠPANĚLSKO A ŠPANĚLSKĚ OSTROVY 55+

ANDALUSIE 55+      MALLORCA 55+     MENORCA 55+    KANÁRSKÉ OSTROVY 55+

COSTA BRAVA 55+     MAR MENOR 55+ (MURCIE 55+)

Senioři 55+ /letecké zájezdy/ Itálie a italské ostrovy

ITÁLIE A ITALSKÉ OSTROVY 55+

SARDINIE 55+    SICÍLIE 55+     KALÁBRIE 55 +    TOSKÁNSKO 55+     ISCHIA 55+

SANREMO A FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA 55+ (LIGURIE 55+)    NEAPOLSKÝ ZÁLIV 55+ (KAMPÁNIE 55+)     

Senioři 55+ /letecké zájezdy/ Řecko a řecké ostrovy

ŘECKO A ŘECKÉ OSTROVY 55+            ŘECKÁ PEVNINA 55+         ŘECKÉ OSTROVY 55+

KRÉTA 55+    KORFU 55+     RHODOS 55+     KOS 55+   THASSOS 55+

Senioři 55+ /letecké zájezdy/ Portugalsko a portugalské ostrovy

PORTUGALSKO A PORTUGALSKÉ OSTROVY

PORTUGALSKO 55+ (ALGARVE 55+)     OSTROV MADEIRA 55+    AZORSKÉ OSTROVY 55+

Senioři 55+ /letecké zájezdy/ Nabídka pro další oblíbené destinace

TURECKO 55+     KYPR 55+       ČERNÁ HORA 55+      ALBÁNIE 55+

MALTA 55+     SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY - DUBAJ 55+

TUNISKO 55+    SRÍ LANKA 55+      THAJSKO 55+

Speciální nabídky pro Česko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko ...

Pobyty s vlastní dopravou, resp. omezený počet autobusové dopravy

ČESKÁ REPUBLIKA A SLOVENSKO 

ČESKO     SLOVENSKO     MAĎARSKO      RAKOUSKO

Další speciální nabídky do dalších zemí - seniorské pobyty

CHORVATSKO     NORSKO      BULHARSKO       ITÁLIE

 

Náš TIP - pomůžeme vám: 

Pokud nemůžete nalézt zájezd z programu Senioři 55+, případně Senioři 50+, který by vám vyhovoval, kontaktujte nás e-mailem a my vám rádi pomůžeme s výběrem, či zodpovíme potřebné dotazy.

Senioři jedou k moři Při pořizování takového zájezdu z programu senioři 55+ je však nutné vědět několik podstatných věcí. Především je nutné si uvědomit, že program pro seniory 55+ jsou ve své podstatě zvýhodněné balíčky služeb, tyto se většinou vztahují na konkrétní destinaci, nikoliv na konkrétní hotel či hotelový komplex. Konkrétní hotel vybírá zahraniční pořadatel (incomingová agentura) a klientům je jeho konkrétní jméno většinou oznámeno v pokynech cca týden před odletem na zájezd. I v takovém případě však vždy musí být dodržen minimální definovaný standard hotelu v nabídce, zejména kvalita ubytování (počet hvězdiček), vzdálenost od pláže apod. V některých konkrétních případech jsou konkrétní hotely garantovány, takže klient (kupující zájezd) bude ubytován v tom konkrétním hotelu, který si vybere. Tyto informace jsou vždy uváděny v jednotlivých podmínkách zájezdu, případně vám je sdělí naši pracovníci.

V jednotlivých destinací pořádá dotované zájezdy z programu senioři 55+ více tzv. touroperátorů. I z toho důvodu můžete v nabídce nalézt několik shodných variant zájezdu s programu senioři 55+. Každý z těchto touroperátorů má "zakoupen" určitý kontingent zájezdů a proto když je vyprodáno u jednoho, můžou se nalézt volná místa u jiného touroperátora. Vždy se při konečném výběru pro vás snažíme porovnat nabídky ode všech tak, aby výsledek pro vás byl nejpřijatelnější.

Zpravidla je podmínkou účasti a využití daného programu účast minimálně 1 seniora (tj. osoby přesahující věk 55 let) a nemusí být tedy vybírán tzv. příplatek za neseniora. Častý jsou také případy využívání přistýlek pro pobyt vnoučat v rámci programu pro seniory 55+. Opětovně platě, že tyto informace jsou vždy uváděny v jednotlivých podmínkách zájezdu, případně vám je sdělí naši pracovníci.

Náš TIP:

Pokud chcete cestovat a využít slevněných zájezdů a pobytů je možné u některých cestovních kanceláří využít jejich individuálně nastavovaných seniorských slev. V případě leteckých last-minutových zájezdů v okrajových termínech letní sezóny (květen-červen, září-říjen), je možné totiž i u last-minute cen zájezdů dosáhnout cenově výhodných nabídek zájezdů a přitom využít turisticky klidnější období v dané destinaci.

Proto případně neváhejte a využijte i naši bohatou nabídku last-minute zájezdů. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte - rádi vám pomůžeme s výběrem.