Cestovní pojištění na cesty

POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní pojištění na cestyPři cestování se nikdy nemůžete vyhnout mimořádným situacím. Jejich vliv na celkový dojem z cest či užívání si své vysněné dovolená se samozřejmě nedá zcela eliminovat, je však možné zmírnit případné finanční dopady na vás či vaše spolucestující. A případně získat i odbornou pomoc v cizím prostředí, často spojeného ještě s jazykovou odlišností.

Cestovní pojištění od pojišťovny ALLIANZ

Ve spolupráci s pojišťovnou ALLIANZ nabízíme její balíčky cestovního pojištění léčebných výloh v zahraničí bez limitu plnění spojené s pojištěním zavazadel, úrazu, odpovědnosti a pojištěním storna. S tímto produktem této významné celosvětové pojišťovny máme dobré zkušenosti. Jak říkáme, není vždy důležitá jen cena pojištění, ale i celý servis, který vám pojišťovna zajišťuje a zejména pak rychlost, přesnost a profesionalita řešení konkrétní pojistné události.

Chcete si sami vybrat vhodné pojištění na cesty do zahraničí?

Nevadí - přinášíme vám nástroj na možné ověřené on-line cen cestovního pojištění pro vycestování do zahraničí. V případě, že vám bude nabízené cestovní pojištění vyhovovat, můžete jej rovnou on-line objednat. Stačí si z nabídky jednotlivých pojištění vybrat tu variantu, která vám nejvíce vyhovuje, doplnit požadované údaje (většinou jména a příjmení, data narození, kontaktní údaje) a následně zaplatit kartou. Pojištění vám bude potvrzeno do vašeho emailu.

Nabízíme možnost nezávislého on-line sjednání cestovního pojištění u dalších pojišťoven

ERV pojišťovna (dříve Evropská cestovní pojišťovna)

GENERALI pojišťovna

ČSOB Pojišťovna

Česká pojišťovna

nebo můžete využít porovnávač cestovního pojištění a sjednat si pojištění sami online.

 

Proč si sjednávat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění na cestyI když budete na svých cestách sebevíce opatrní, nikdy nevíte, co se může na vaší dovolené, výletu či jen krátkého výjezdu za hranice stát. Cestujete do nového prostředí, kolem vás jsou nové možnosti v podobě nejrůznějších zajímavých aktivit. Většinou jako cestovatelé-objevitelé máme tendenci věci vyzkoušet a tak někdy trošku podceňujeme možná rizika spojená s cestami.

Právě proto se nevyplácí podceňovat možnosti zajištění cestovního pojištění na cesty. Často za malý peníz, spojený s jednorázovou úhradou cestovního pojištění, si můžete zajistit kvalitní lékařskou péči v zahraničí, převoz zpět do republiky, úrazové pojištění a podobně, a vyvarujete se případných vysokých částek za ošetření v zahraničí.

Vždy před sjednáním cestovního pojištění je vhodné si zvážit několik faktorů:

1) co budete na své cestě či dovolené dělat, jaké plánujete aktivity?

Balíčky cestovního pojištění jsou většinou postaveny na základní pohyb vaší osoby jako turisty v zahraničí a zahrnují běžné aktivity. Je však nutné si dát pozor na tzv. rizikové aktivity - tyto každá pojišťovna definuje jiným způsobem a je nutné je případně dodatečně sjednat. Většinou se jedná o přístrojové potápení do větších hloubek, lyžování mimo značené trasy, horské výstupy nad 3000m či paragliding. rafting apod. Proto se neváhejte při sjednávání cestovního pojištění na tyto podmínky zeptat.

2) na jak dlouho budete cestovat a do jaké oblasti budete cestovat?

Zpravidla není problém sjednávat pojištění na různé varianty délky vašic,  cest - může se jednat o jednodenní zájezd, klasickou týdenní dovolenou nebo , ouhodobější pobyt v zahraničí. V nabídkách většinou najdete balíčky na 8, 10, 12 dní apod. Důležité je do doby pojištění dobře započítat váš pohyb v zahraničí, jelikož pojištění se vztahuje na okamžiky překročení státních hranic ČR. Pojišťovny také nabízejí možnost celoročního, dlouhodobého pojištění či pojištění na cesty pro opakované výjezdy.

Pro běžné cestování po Evropě samozřejmě postačují standardní balíčky pojištění - výhodou je, že všechny pojišťovny do těchto balíčků pojištění po Evropě automaticky zahrnují i státy okolo Středozemního moře, takže i v případě návštěvy Egypta, Tuniska, Maroka, Turecka, Kypru či Malty se uplatňují shodné tarify. Obdobně je to i u Kanárských ostrovů (Španělsko) či Madeiry (Portugalsko), tj. ostrovů nacházejících se dále od evropských břehů v Atlantickém oceánu. U dalších zemí je většinou používán tarif pro Celý svět, výjimkou jsou většinou pouze Spojené státy americké (USA), kde je pojištění řešeno většinou samostatným tarifem (je to způsobeno zejména cenami za ošetřování v této lokalitě). Některé rizikové, vojensky nebezpečné země vám pojišťovny pochopitelně běžně ani nepojistí, takže je vždy před cestováním vhodné prověřit podmínky u konkrétní nabídky pojištění.

3) jaká rizika chcete cestovním pojištěním pokrýt? 

Základní potřeba je většinou pokrýt léčebné výlohy v zahraničí. Tyto většinou zahrnují náklady na ošetření u lékaře, hospitalizaci v nemocnici, převoz do nemocnice, zubní ošetření, případný převoz vaší osoby do ČR či převoz ostatků (tzv. repatriace). V tomto případě je důležitý zejména limit těchto léčebných výloh, které je pojišťovna ochotna hradit - samozřejmě platí, čím vyšší, tím lepší.

Další součástí cestovního pojištění bývá úrazové pojištění, představující jednorázové plnění při úrazu. Výhodné je i pojištění zavazadel, které vám eliminuje rizika ztráty, zničení či zpoždění vašich zavazadel. Vyplatí se mít sjednané i pojištění odpovědnosti, které kryje případná rizika spojená s tím, že byste vy svou činností někomu způsobili újmu na zdraví či majetku (například něco poškodíte na hotelu, způsobíte nějakému hostu úraz apod.)

Základní přidanou hodnotou všech cestovních pojištění je většinou pojištění asistenčních služeb, což většinou představuje bezplatný servis pojišťovny v podobě služeb asistenčního call centra, pomoc při obstarání cestovní dokladů apod.

Samostatnou kapitolou je pak připojištění stornovacích poplatků. Vždy je dobré si podrobně zjistit, zda je toto pojištění do sjednávaného balíčku pojištění zahrnuto či nikoliv. Kryje riziko, kdy nebudete moci odjet na vámi zakoupený pobyt či zájezd, budete tedy nuceni svou dovolenou či cestu takzvaně stornovat. Právě toto pojištění definuje za jakých podmínek a důvodů stornování je možné po pojišťovně požadovat zpět plnění, tedy část původně zaplacených finančních prostředků za pobyt nebo zájezd. Zpravidla to bývá 80% hodnoty prokazatelných stornovacích poplatků, je však nutné si dát pozor na konkrétní důvody pro které stornujete zájezd či pobyt. Toto pojištění se také, oproti ostatním výše uvedeným druhům pojištění, většinou nedá sjednávat dodatečně a musí být sjednáno v okamžiku nákupu pobytu či zájezdu. Tady se určitě vyplatí se vždy na konkrétní podmínky přeptat a konzultovat je.

Novinka - pojištění proti zpoždění či zrušení letů leteckou společností

Pojišťovny a další společnosti přichází s nabídkou dalších druhů pojištění či doprovodných služeb. Dají se jimi pokrýt i další nejrůznější rizika spojená s cestováním. Novinkou posledních let je možnost sjednání pojištění proti zpoždění letů - například tzv. TRAVEL ASSISTENT